DOMŮ PROGRAM VSTUPENKY GALERIE UŽITEČNÉ INFORMACE KONTAKT

Dámy a pánové
Připravili jsme pro vás několik důležitých, inspirujících informací a tipů, které vám před plesem jiště přijdou vhod. Řekneme vám, kde naleznete na mapě Plzeňku, kde zaparkujete, kdy dorazit, co si vzít na sebe, kde se v Berouně dobře najíte, kde si dát kvalitní dezert, kde se ubytovat nebo jak se popřípadě na ples dostanete veřejnou dopravou.
Nezapoměňte, že na Latino Ples dorazí přes 400 návštěvníků,
takže například do restaurací vám doporučíme si udělat rezervaci.

Kde najdete Plzeňku?
Plzeňská 83, 266 01 Beroun-Město

Kdy ideálně přijít na Ples?
Plzeňka se otevírá pro veřejnost v 19:00. Samotný program bude zahájen přesně ve 20:00. Vzhledem k tomu, že je zima a budete si potřebovat odložit, udělat si fotografii u fotostěny, dříve než budete společensky unaveni, dát si Mojito, Cuba Libre či Piňa Coladu na baru, doporučujeme přijít co nejdříve. Poplatek za šatnu je 10,- Kč. K dispozici máte dva bary, na každé straně sálu jeden. Fotostěna vám bude samozřejmě k dispozici celý večer až do konce plesu, takže se k ní můžete kdykoli vrátit.

Co si vzít na sebe - dress code?
Latino Ples je v Latinské Americe velmi prestižní událost, v pojetí Evropy se chápe za mírně uvolněnejší, avšak společenské oblečení je předepsáno. Pro dámy doporučujeme klasickou dlouhou večerní a pro pány smoking či černý oblek. Pokud si budete chtít příjemně zatančit, pak bychom doporučili dámám koktejlky a pánům smart casual. Pro tanec se pak bude nejlépe hodit měkká společenská obuv - ideálně taneční boty.

Parkování v parkovacím domě U černého koně
Pokud se rozhodnete zaparkovat v parkovacím domě U černého koně, slibuje vám toto rozhodnutí romantickou procházku přes večerní berounské náměstí (Husovo náměstí) kolem radnice, kašny a průchodem Plzeňskou bránou. Když vyjdete z parkovacího domu u Černého koně, přejděte hlavní silnici (směrem na jih) do vedlejší ulice (ne podél hlavní, kterou jste právě přešli) a jděte pořád rovně, až přijdete na náměstí. To celé přejděte šikmo vpravo a projděte Plzeňskou bránou. Pozor! Neodbočujte na náměstí vlevo kolem radnice. To byste prošli Pražskou bránou a došli ke Studiu KaLa, kde probíhá Latino Párty, ale ta bude až 8.března. Vyjděte z náměstí Plzeňskou bránou (na západ), jděte stále rovně podél hlavní silnice, a to dokud po pravé straně neuvidíte Plzeňku.

Parkování u městského úřadu
Nejpřímnější a nejjednodušší cesta, jak dobře zaparkovat a dojít přímou cestou k Plzeňce. Stoupněte si zády k vjezdu na parkoviště a jděte pořád rovně (na sever, ulice Tovární), až přijdete na hlavní silnici (Plzeňská). Dejte se vlevo kolem kostela, po 150m budete mít po pravé ruce Plzeňku. Romantiku cestou nehledejte, tu naleznete až v Plzeňce na Latino Plese.

Velkokapacitní parkování ZDARMA v obchodní zóně
I Beroun má svůj shopping park. Ale pozor, jsou tu dva, i když ten druhý je už v Králově Dvoře. Ten, který hledáte, je hned u sjezdu z dálnice D5. V tomto shopping parku naleznete supermarkety Billa, Penny a Kaufland. Také zde naleznete KFC. Parkoviště, které hledáte je to u Penny, popřípadě u Billa. Jste v Berouně - všechno je tu blízko. Z parkoviště jděte směrem do kopce (asi 10m) až přijdete k hlavní silnici, dejte se doprava. Plzeňku naleznete přibližně po 500m vlevo.

Ubytování v centru Berouna
Pokud se druhý den po Latino Plesu chcete vzbudit ve stylovém čtyřhvězdičkovém hotelu v centru Berouna, co by kamenem dohodil od Plzeňské brány, je Litava Hotel Grand přesně pro vás.
Zde je odkaz na jejich WEB: www.grandberoun.cz

Pro milovníky romantiky vlakové dopravy
Jste milovníci vlakové dopravy nebo jen nechcete řešit parkování v Berouně? Vzhledem k tomu, že Beroun je okresní město, tak zde stále něco jezdí. Do půlnoci jezdí z Hlavního nádraží v Praze oblíbený pravidelný kyvadlový spoj, takzvaný "Beroun shuttle". Nejspíš pojedete až večer, takže nejspíš už za tmy. Pokud však cestu dobře naplánujete, můžete vyrazit o pár minut dříve a zažijete krásnou jízdu při zapadajícím slunci s výhledem na Berounku. Mezi Zadní Třebání a Berounem můžete také zahlédnout Karlštějn (je to těsně před příjezdem do stejnojmenné stanice). Vlaky do Berouna jezdí každých 30minut.
Nádraží Beroun je nově zrekonstruováno. Cesta z Prahy do Berouna trvá přibližně 60 minut, pokud zvolíte rychlík potom cca 40 minut. Nastupit můžete v Praze buď na Hlavním nádraží nebo na Smíchově. Pak už vás čeká jen romantika. Z nádraží se pak vydejte na sever, směrem k dálnici. Jděte stále rovně, až přijdete na berounské náměstí (Husovo náměstí). Na náměstí se dejte doleva (na západ), a projděte Plzeňskou bránou. Pozor! Neodbočujte na náměstí vlevo kolem radnice. To byste prošli Pražskou bránou a došli ke Studiu KaLa, kde probíhá Latino Párty, ale bude až 8.března. Poté pokračujte stejným směrem podél hlavní silnice, po pravé straně hledejte Plzeňku po přibližně 500m.
Jedete-li z Plzně vlakem, můžete si užít vřeštící kyvadlovku RegioPanter. Při rozjezdech a brždění vydává svůj specifický randál vysokonapěťových měničů, podobný těm co se používájí v tramvajích a v pražském Metru. Zde to však zní naprosto divně, jako když někdo něco opravdu zbacal při konstrukci. Exterémním opakem je pražská kyvadlovka se CityElefantem, kdy se vám chce šeptat, protože je tam extrémní ticho a klid. Tento vlak jezdí sice každé 2h (Os7823,Os7827), ale mnohem častěji jezdí rychlík (R771,R773,R775,R779).
Zde naleznete přehled vlaků z Plzně na IDOS.CZ

Pro ty, co dávají přednost autobusům
Z Prahy a do Prahy trvá cesta autobusem přibližně 20minut, nebo také 60 minut. Záleží na tom, jakou variantu zvolíte. Z Nových Butovic jezdí linka 394 přibližně každých 15minut - jízdní řád naleznete zde - toto je nejrychlejší autobusové spojení, které vás doveze přímo na zastávku Plzeňka. Dále jezdí autobusy také z Prahy Zličín. Přímo k Plzeňce vás zavezou autobusy linky 394 a cesta trvá přibližně 30minut. Pokud však chcete cestovatelskou romantiku, zvolte ze Zličína okružní jízdu středočeským Krajem, trvající přibližně 1 hodinu linkou 380, kdy budete muset vystoupit u Černého koně, pak vás může čekat také romantická procházka přes berounské náměstí (stačí se řídit pokyny výše v článku Parkování v parkovacím domě U černého koně.
Zpět do Prahy se opět dostanete podobným způsobem, avšak poslední autobus linky 384 přímo od Plzeňky odjíždí ve 22:30. Od černého koně jede poslední autobus ve 22:54 nebo můžete jet nočním autobusem linky 952 v 1:22. Poslední vlak odjíždí ve 22:54,
více o aktuálních dopravních spojeních z Berouna do Prahy naleznete zde.

Teď to nejdůležitější: Kde se v Berouně dobře najíst?
Ačkoli v Berouně žijeme krátce, teprve od roku 2019, prošli jsme zdejší podniky. Protože si potrpíme na velmi kvalitní suroviny, dobré jídlo a příjemnou obsluhu, podělíme se tedy s vámi o to nejlepší, co jsme v Berouně už vyzkoušeli. Budete překvapeni, na jak vysoké úrovni se v Berouně můžete najíst. Do restaurací Vám doporučíme si udělat rezervaci, na Latino Ples totiž dorazí přes 400 lidí, takže kdo dřív přijde...

BlackDog
Prestižní vyhlášená restaurace, kam kromě Berouňáků dojíždí také lidé z Prahy a Plzně. Je poměrně složité se sem dostat, proto doporučujeme si udělat rezervaci. Obvykle bývá Black Dog beznadějně plný. A na čem, že si v Black Dogu pochutnáte? Tak především to jsou luxusní štavnaté burgery, steaky, neuvěřitelně zajímavé polévky a pochopitelně jen ty nejlepší drinky. Ceny jsou přijatelné, jídlo a obsluha na výbornou! Restauraci naleznete v uličce mezi parkovacím domem U černého koně a Husovým náměstím.
Stránky naleznete zde: https://www.blackdogs.cz/cs/beroun

Šťastná Koza
Pokud dáte přednost zdravému mlsání, máme v Berouně vyhlášenou Štastnou kozu. Ať už si dáte kávu, masalu, svařák, dezert, polévku či dort, rozhodně si pochutnáte. Zakoupíte zde především vegetariánské a vegan jídlo. Zde si rezervaci neuděláte. Rozhodně zde ale můžete strávit příjemné chvíle s lidmi, které máte rádi a obsluha vás překvapí svou skvělou náladou a vstřícností. Dezerty pak překvapí svou kvalitou a plnou chutí.
Stránky naleznete zde: http://www.stastna-koza.cz/

Nejlepší Pizza v Berouně
Dobrou pizzu težko hledáte, ať už dorazíte kamkoli. Vyzkoušeli jsme snad všechny pizzerie od Berouna až po Zdice - některým jsme se rovnou vyhli. Některé slibují kvalitu, jiné se o to ani nesnaží. Proto se s vámi dělíme jen o to nejlepší, co jsme našli.

Pizzeria Gioseffe
Berouňáci jí říkají Pizzerie na rohu. Ať už si zde dáte tiramisu, ristretto nebo to hlavní: pizzu, vždy budete spokojeni. Když už si chceme v Berouně dát pizzu, je Pizzeria Gioseffe vždy na prvním místě.
Stránky naleznete zde: https://www.gioseffe.cz/

Ta nejlepší zmrzlina v Berouně
Je sice zima, ale nemůžeme se nezmínit o nejlepší zmrzlině v Berouně. Ať už přijedete do Berouna na Latino Ples, na Latino Párty nebo na minifestival Open KaLa 2024, který se koná 25. května, musíte ochutnat zdejší vyhlášenou pochoutku. Luxusní domácí zmrzliny jsou geniálním nápadem zdejší luxusní sýrárny Bonté. Pokud milujete kvalitní italské zmzliny z těch nejlepších surovin, stejně jako my, vaše chuťové pohárky neodolají tomuto pokušení v jakoukoliv roční dobu. Zmrzlinárnu naleznete jednoduše, je to hned naproti Pizzerie Gioseffe vedle Pražské Brány.
Stránky naleznete zde: https://www.bontesyry.cz/

Fast food
Beroun je poklidné město. Uspěchané jídlo se tu málokde najde. McDonald, ani Bageterii tu ani nenajdete.

KFC Beroun a Králův dvůr
Co se týká KFC, ta tu však naleznete hned dvě. Obě jsou na D5. Jedno na příjezdu z Plzně (sjezd na Králův dvůr). Druhé (to novější) na příjezdu z Prahy do Berouna v obchodní zóně.

Věříme, že si Latino Ples užijete a zamilujete...
Přejeme vám příjemnou zábavu!

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte telefonicky na čísle:
nebo e-mailem na
Pořadatelem akce VIS9 Latino Ples je Dance Palace s.r.o. a Mac n'PC, s.r.o.VIS9 Latino Ples se koná v KD Plzeňka Beroun
Dance Palace s.r.o.
Kaprova 42/12
110 00 Praha - Staré město
KD Plzeňka Beroun
Plzeňská 83/48
266 01 Beroun
www.dancepalace.czwww.plzenkaberoun.cz